Ξεκίνησε το camp στο Βόλο!
Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της πρώτης μέρας του Camp μπάσκετ Ανάπτυξης U14 Koριτσιών που φιλοξενείται στο Βόλο και διοργανώνεται από την ΕΟΚ και την FIBA με τη σημαντική συμβολή της ΕΣΚΑΘ. Η Ανδριάνα Βαλάσκα του Κολοσσού πέτυχε τρεις πόντους στη νίκη της ομάδας της (Ουρανία) κόντρα στην Ήρα με 55-31. Η Βασιλική Αθανασοπούλου του Ιπποκράτη Κω είχε απλή συμμετοχή στην ήττα της ομάδας της (Ερατώ) από την Αφροδίτη με 61-52.
ΗΡΑ-ΟΥΡΑΝΙΑ 31-55
Διαιτητές: Μπουγλος- Παπαγιώτης
Τα δεκάλεπτα: 13-7, 15-27(ημ.), 21-47, 31-55
ΗΡΑ (Κατρά): Κουζόγλου, Κοτσιπετσίδου 3, Πασχαλά 2, Κυριακάκη 4, Παπαστάμου, Σταυγιαννουδάκη 4, Κουκή 5, Καρατζάνου 11, Φαναρά, Πετρίδου 3, Κομματά 2, Γρηγοροπούλου 3
ΟΥΡΑΝΙΑ (Παπαθανασίου): Κανελλοπούλου 2, Μπατή, Ευαγγελίδου 4, Μανουκάκη 4, Λέρη, 20, Στεργάκη 2, Ανδρικοπούλου 4, Τσαγκαροπούλου 8, Δροσούνη 2, Τζέλου 1, Βαλάσκα 3, Φραγγέα 2
ΑΦΡΟΔΙΤΗ- ΕΡΑΤΩ 61-52
Διαιτητές: Μπούγλος-Παπαγιώτης
Τα δεκάλεπτα: 16-11, 32-25(ημ.), 46-42, 61-52
ΑΦΡΟΔΙΤΗ (Βάμμου): Βλασσοπούλου 5, Κατσαρέα, Ανδρικοπούλου 8, Χρηστάκη 11, Μπαξεβάνου 7, Μαρούγκα 4, Καρατάσιου 2, Παπαδάκη 6, Φουντουλάκη 9, Σακελλαρίδου 7, Χαλκιά, Κυρπιζλίδου 2
ΕΡΑΤΩ (Καρκανάκης): Μπέκιου, Παπαμαρκάκη 4, Κυρίδη 2, Καλατζή 3, Καζαμία 12, Τσαβόνι 10, Γκατζιώλη 3, Τζημορώτα 5, Καστρινάκη 4, Καπελέρη 5, Αθανασοπούλου, Κεραμοπούλου 4
Οι αθλήτριες που συμμετέχουν είναι οι εξής:
Ε.Σ.Κ.Α.: Λυδία Κυριακάκη (14-1.71 Κρόνος Γέρακα), Άρτεμις Κούκη (14-1.77 Παναθηναϊκός), Έλενα Ανδρικοπούλου (14-1.67 Κρόνος Γέρακα), Ουρανία Λέρη (14-1.70 Ιάσων Κολωνού), Αγγελίνα Κυρίδη (14-1.70 Κρόνος Γέρακα), Νικολέτα Καστρινάκη (14-1.78 Α.Ε.Ν. Κηφισιάς), Έλενα Καπελέρη (14-1.77 Άρης Πετρούπολης).
Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.: Γεωργία Γρηγοροπούλου (13-1.84 Γ.Σ. Κρόνος), Αλεξάνδρα Κατσαρέα (14-1.65 Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης), Αγγελική Μαρούγκα (13-1.65 Πανελευσινιακός), Ειρήνη Ανδρουτσοπούλου (14-1.73 Πρωτέας Βούλας), Μαριλένα Τσαγκαροπούλου (14-1.78 Πανιώνιος), Γεωργία Μπέκιου (14-1.65 Γ.Σ. Κρόνος), Αναστασία Σακελλαρίδου (14-1.80 Φάρος Κερατσινίου).
Ε.ΚΑ.Σ.Θ.: Έλλη Κούζογλου (14-1.73 Παναθλητικός), Κατερίνα Μπαξεβάνου (13-1.74 Παναθλητικός), Μαρίνα Κυρπιζλίδου (13-1.84 Άρης), Ραφαηλία Στεργάκη (14-1.73 Π.Α.Ο.Κ.), Ελένη Τζέλλου (14-1.79 Ηρακλής), Ελένη Μπουτσούκη (14-1.68 Π.Α.Ο.Κ.)
Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.: Βαλεντίνα Τσαβόνι (14-1.75 Σύλλας Αιδηψού), Μάρω Φουντουλάκη (14-1.78 Απόλλων Χαλκίδας)
Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.: Αναστασία Δροσούνη (13-1.77 Α.Γ.Ε. Πιερίας), Ξανθίππη Καρατάσιου (14-1.73 Πιερικός/ Αρχέλαος)
Ε.ΚΑ.Σ.Κ.: Σταυρούλα Παπαδάκη (13-1.77 Ο.Α. Χανίων), Χρύσα Μανουκάκη (13-1.70 Ηρόδοτος), Μαρία Παπαμαρκάκη (13-1.74 Ο.Φ.Η.), Ιωάννα Σταυγιανουδάκη (14-1.75 Αρκάδι Ρεθύμνου).
Ε.ΚΑΣ.ΚΕ.ΝΟ.Π.: Ζωή Γκατζιώλη (14-1.78 Άμιλλα 2000), Τρισευγένη Φραγγέα (13-1.87 Α.Π.Σ.)
Ε.Σ.Κ.Α.Η.: Ισμήνη Καλατζή (14-1.78 Γλαύκος Πάτρας), Πετρούλα Κομματά (14-1.85 Γλαύκος)
Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.: Πηνελόπη Πετρίδη (14-1.78 Ασπίδα Ξάνθης), Σταυρίνα Κερανοπούλου (14-1.82 Αστέρας Καβάλας)
Ε.Σ.ΚΑ.Β.Δ.Ε.: Κασσιανή Παπαστάμου (14-1.73 Φίλοι του Μπάσκετ), Αγγελική Χρηστάκη (13-1.68 Π.Α.Σ. Γιάννινα)
Ε.Σ.ΚΑ.Θ.: Αγγελική Φαναρά (13-1.78 Τιτάνες Παλαμά), Γεωργία Βλασσοπούλου (13-1.63 Γ.Σ. Σκιάθου), Μορφούλα Χαλκιά (14-1.82 Γ.Σ. Σκιάθου), Πετρίνα Κανελλοπούλου (13-1.62 Ολυμπιακός Βόλου)
Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.: Γεωργία Ευαγγελίδου (13-1.70 Άργος Ορεστικό), Αναστασία Τζημορώτα (14-1.77 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου)
Ε.ΚΑΣ.Χ.: Λυδία Πασχάλα (13-1.70 Σ.Κ. Ιερισσός)
Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ: Ανδριάνα Βαλάσκα (14-1.80 Κολοσσός Ρόδου), Βασιλική Αθανασοπούλου (13-1.72 Ιπποκράτης Κω)
Τ.Ε. ΣΑΜΟΥ: Φαίδρα Ισακάι (14-1.60 Ίκαρος Ικαρίας)
TO ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
08.30-10.15 Ήρα-Ερατώ (ΚΓ Ν. Ιωνίας)
10.15-12.00 Αφροδίτη-Ουρανία (ΚΓ Ν. Ιωνίας)
Προπόνηση: 12.00-16.00 οι τέσσερις ομάδες θα προπονηθούν όλες μαζί στο ΚΓ Ν. Ιωνίας
ΚΥΡΙΑΚΗ(19/11):
08.30-10.15 Ήρα-Αφροδίτη (ΕΑΚ Βόλου)
10.15-12.00 Ερατώ-Ουρανία (ΕΑΚ Βόλου)
12.00-12.30 Τελετή Λήξης - Απονομές