Όλη η Ρόδος παίζει... κύπελλο!
Συνολικά 12 αναμετρήσεις πρόκειται να διεξαχθούν σήμερα για την α’ φάση του κυπέλλου Δωδεκανήσου στα γήπεδα της Ρόδου. Ήδη τα εισιτήρια της πρόκρισης για τη φάση έχουν πάρει ο Α.Σ. Τήλος (κέρδισε με 2-0 τον Α.Ο. Σύμης) και θα υποδεχθεί τον Κλεάνθη Παραδεισίου και ο Ευκλής Σορωνής (επικράτησε χθες με 4-0 του Δαμάγητου στο Θεολόγο) που θα φιλοξενήσει τον Άρη Αρχαγγέλου.
Α’ ΦΑΣΗ
ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
7.Ε.Α.Κ. Ρόδου (15:00): Νίκη Ρόδου- Άγιος Γεώργιος Μαλώνας (Ζωάννου)
(Αυγενικού- Πλάτσης- Μάχλης/ Σακελλαρίδης)
1.Πυλώνα (15:30): Θύελλα Πυλώνας- Απόλλων Απολλώνων (Χουρδάς)
(Κουλουρίδης- Ντόκος- Καραγκιόζης/ Κατταβενός)
2.Γεννάδι (15:30): Ομόνοια Γενναδίου- Αδελφοσύνη Ρόδου (Κουγκράς)
(Βλάχος- Καραβελατζή- Θεοδωρής/ Κάζας)
3.Απόλλωνα (15:30): Αναγέννηση Έμπωνα- Αθλέτικο Αφάντου (Μάλτας)
(Τσοπανάκης- Τσέτσος- Χατζηαλεξίου/ Ζαννετής)
4.Κάλαθος (15:30): Ταξιάρχης Καλάθου- Αστέρας Μασάρων (Κάππας)
(Αλεξίου- Τσίτσης- Γάτη/ Καλαθενός)
5.Αρχίπολη (15:30): Εθνικός Αρχίπολης- Α.Ε. Κύπρος (Θωμάς)
(Κάζας- Αυγενικού- Δημητριάδης/ Ερωτόκριτος)
6.Διμυλιά (15:30): Ατρόμητος Διμυλιάς- Α.Σ. Χάλκης (Καππάκας)
(Καραγιάννης- Σαρρής- Αναστασόπουλος/ Χατζηνικόλας)
8.Σάλακος (15:30): Ασπίδα Σαλάκου- Ατρόμητοι Ρόδου (Μανέγας)
(Παπαβασιλείου- Μπέκας- Τσεπούρας/ Χρυσανθής)
9.Άγιος Ισίδωρος (15:30): Άγιος Ισίδωρος- Νηρέας (Σταυριανός)
(Δουλγέρης- Λάζος- Γιαννούλης/ Πηδιάκης)
10.Παστίδα (15:30): Δήμητρα Δαματριάς- Ευαγόρας (Ματσαμάς)
(Πατσιόπουλος- Μπερδεμπές- Διακοφιλιππής/ Λάμπρου)
11.Φάνες (15:30): Ακουσίλαος Φανών- Ηρακλής Λάρδου (Μίχας)
(Αντωνάς- Κασιώτης- Στεφανάκης/ Μίχας)
14.Ε.Α.Κ. Ρόδου (18:00): Πολύστρατος Λαέρμων- Ιππότες (Ζωάννου)
(Πλάτσης- Αυγενικού- Μάχλης/ Σακελλαρίδης)
Β’ ΦΑΣΗ
Α.Σ. Τήλος- Κλεάνθης Παραδεισίου
Ευκλής Σορωνής- Άρης Αρχαγγέλου
Ορφέας- Ηρακλής Μαριτσών
Νικητής 4- Απόλλων Καλυθιών
Νικητής 6- Αστέρας Παστίδας
Νικητής 7- Α.Ε. Κατταβιάς
Νικητής 14- Κλεόβουλος Λίνδου
Νικητής 1- Φοίβος Κρεμαστής
Νικητής 5- Διαγόρας Βατίου
Νικητής 10- Α.Ε.Ρ.Α.
Νικητής 11- Δόξα Ψίνθου
Νικητής 2- Ρόδος
Νικητής 8- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Νικητής 9- Γ.Σ. Διαγόρα