Κύπελλο και ανακατατάξεις
Ανακοινώθηκε από την Ε.Ο.Κ. το πρόγραμμα του κυπέλλου Ελλάδας (1η φάση- 1η αγωνιστική). Επίσης λόγω της διάλυσης της Α.Ε. Λάρισας, ανακοινώθηκαν μετατάξεις στις εθνικές κατηγορίες.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ(1η ΦΑΣΗ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΣΑΒΒΑΤΟ(26/09):
Εύοσμος (16:00): Αίας Ευόσμου- Ο.Φ. Ηρακλείου
(Τζιμογιάννης- Τσώνος/ Ανδρίτσος)
Πολίχνη (17:00): Αναγέννηση Φλόγας- Α.Ο. Αμύντας (1)
(Τατούδης- Παγώνης /Αστρεινίδης)
Άργος (17:00): Πήγασος Άργους- Ολυμπιάδα Πατρών (3)
(Μπίκας- Καραβίτης/ Παναγιώτου)
Αίγιο (17:00): Κεραυνός Αιγίου- Πανερυθραϊκός (5)
(Κοτσίμπος- Μπορμπαντωνάκης/ Θεοδοσόπουλος)
Τρίπολη (17:00): Αρκαδικός- Νήαρ Ηστ (6)
(Τσούνας- Πίγκας/ Κοκκόρης)
Ξάνθη (17:00): Α.Σ. Ξάνθης- Γ.Σ. Περάματος/Ερμής (7)
(Δεσλής- Καλούτσας/ Χατζηστάυρου)
Εσπέρου (17:00): Ίκαρος/Έσπερος- Αιγάλεω (10)
(Μαλανδρής- Τραγάκης/ Ορφανός)
Κομοτηνή (17:00): Γ.Α.Σ. Κομοτηνής- Ηρακλής (11)
(Νικολούλης- Τζαφλέρης/ Τσανίδης)
Μίκρα Α’ (17:00): Μέγας Αλέξανδρος- Πανελευσινιακός (12)
(Μιχελής- Γιαμουζής/ Καλογιούρης)
Λαύριο (17:00): Γ.Σ. Λαυρίου- Παγκράτι (13)
(Τσώνος Β.- Θεονάς/ Θεολογίτης)
Μ.Ε.Ν.Τ. (17:00): Μ.Ε.Ν.Τ.- Πιερικός/Αρχέλαος (15)
(Τσούντσουρας- Φακίτσας/ Γκάτζος)
ΚΥΡΙΑΚΗ(27/09):
Καλαμαριά (17:00): Απόλλων Καλαμαριάς- Α.Γ.Ο. Ρεθύμνου (9)
(Ταρενίδης- Ευφραιμίδης/ Παπαγεωργίου)
Μαντουλίδη (17:00): Μ.Α.Σ. Μαντουλίδης- Ερμής Λαγκαδά (16)
(Πολυχρονίδης- Πουρσανίδης/ Δροσόπουλος)
Β’ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (03/10):
17.Νικητής 8- Νικητής 2
18.Νικητής 15- Νικητής 3
19.Νικητής 1- Α.Σ.Ε. Δούκα
20.Νικητής 10- Νικητής 16
21.Ίκαροι Σερρών- Νικητής 7
22.Νικητής 5- Νικητής 6
23.Νικητής 12- Νικητής 13
24.Νικητής 11- Νικητής 9
*Λόγω ειδικών συνθηκών και εν αναμονή έκδοσης απόφασης της ΕΕΑ, ο αγώνας κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών ΑΣ Απόλλων ΚΑΕ - ΚΑΟ Δράμας ΑΣ της 26/9/2009 αναβάλλεται.
ΑΝΑΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ
Μετά τη δήλωση μη συμμετοχής της Α.Ε. Λάρισας στο πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας, επέρχονται σύμφωνα με την υπ’αρ. 14/23.9.2009 απόφαση της Ε.Ε της ΕΟΚ οι παρακάτω ανακατατάξεις στα Πρωταθλήματα των Εθνικών Κατηγοριών:
Α) Το σωματείο Αρκαδικός ανέρχεται από τη Β’ Εθνική Κατηγορία στην Α2’ Κατηγορία.
Β) Το σωματείο Αγία Παρασκευή ανέρχεται από τη Γ’ Εθνική στη Β’ Εθνική.
Γ) Το σωματείο ΚΟ Χολαργού ανέρχεται από την Α’ Κατηγορία ΕΣΚΑ στη Γ’ Εθνική.
*Στα ανωτέρω σωματεία δίδεται κατ’ εξαίρεση δικαίωμα μεταγραφών έως την Παρασκευή 9/10/2009.