Το πρόγραμμα του τουρνουά!
Ο Α.Ο. Κολοσσός ανακοίνωσε το πρόγραμμα του 2ου τουρνουά ενσωμάτωσης, που θα διεξαχθεί από 5 έως 7 Μαρτίου στο «Βενετόκλειο», υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου. Στο τουρνουά, εκτός από τους διοργανωτές, θα πάρουν μέρος, ο Γ.Σ. Διαγόρας, ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος, η Ελπίδα Πεταλούδων, ο Πήγασος Κρεμαστής, το Ροδίων Άθλησις και οι Άγιοι Θεόδωροι Αρχαγγέλου.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
1) Οι ομάδες θα έχουν στη διάθεση τους 10΄ για προθέρμανση των παικτών.
2) Οι αγώνες ΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ, ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ και ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ θα γίνουν με παρουσία Διαιτητή και σύμφωνα με τους κανόνες των προκηρύξεων της Τοπικής Επιτροπής Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου.
3) Όλες οι ομάδες θα προσκομίζουν υποχρεωτικά πριν την έναρξη των αγώνων ονομαστική κατάσταση των παικτών τους με ημερομηνία γέννησης θεωρημένη από γιατρό.
4) Οι αγώνες θα καλυφθούν υγειονομικά από τους Εθελοντές Σαμαρείτες.
5) Οι αγώνες των ΠΡΟΜΙΝΙ ΑΓΟΡΙΩΝ,ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ θα γίνουν σε μικρά γήπεδα, μικρές μπασκέτες και σε 4 Χ 8. Κάθε αγώνας διαρκεί 45΄.
1η ΗΜΕΡΑ: ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
(09.00-10.00): Κολοσσός Β'- Γ.Σ. Διαγόρας Β' (μίνι αγοριών 2003-04)
(10.00-11.00): Ροδίων Άθλησις- Κολοσσός Γ' (μίνι αγοριών 2003-04)
(11.00-12.00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις (σούπερ μίνι 2005-06)
(14.30-16.00): Κολοσσός Α'- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (προμίνι αγόρια 2007...)
(14.30-16.00): Κολοσσός Β'- Γ.Σ. Διαγόρας Β' (προμίνι αγόρια 2007....)
(14.30-16.00): Γ.Σ. Διαγόρας Α'- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (προμίνι αγόρια 2007...)
(14.30-16.00): Κολοσσός Γ'- Κολοσσός Δ' (προμίνι αγόρια 2007...)
(16.00-17.00): Γ.Σ. Διαγόρας Α'- Κολοσσός Α' (προμίνι αγόρια 2007...)
(16.00-17.00): Γ.Σ. Διαγόρας Β'- Κολοσσός Β' (προμίνι αγόρια 2007)
(17.00-18.00): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας (μίνι κορίτσια 2003-04)
(18.00-19.00): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (μίνι αγοριών 2003-04)
2η ΗΜΕΡΑ: ΚΥΡΙΑΚΗ 6 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
(09.00-10.00): Κολοσσός Β'- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (σούπερ μίνι 2005-06)
(10.00 -11.00): Κολοσσός Α'- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Α' (σούπερ μίνι 2005-06)
(11.00-12.00): Ροδίων Άθλησις- Ελπίδα Πεταλούδων (μίνι αγοριών 2003-04)
(12.00-13.00): Άγιοι Θεόδωροι- Ελπίδα Πεταλούδων (σούπερ μίνι 2005-06)
(13.00-14.00): Πήγασος Κρεμαστής- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (μίνι κορίτσια 2003-04)
(14.00-15.00): Άγιοι Θεόδωροι- Γ.Σ. Διαγόρας Α' (σούπερ μίνι 2005-06)
(15.00-16.30): Κολοσσός Ρόδου- Πήγασος Κρεμαστής (προμίνι κορίτσια 2005...)
(15.00-16.30): Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (προμίνι κορίτσια 2005...)
(15.00-16.30): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (προμίνι κορίτσια 2005...)
(15.00-16.30): Πήγασος Κρεμαστής- Γ.Σ. Διαγόρας (προμίνι κορίτσια 2005...)
(16.30-17.30): Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός (μίνι αγοριών 2003-04)
(17.30-18.30): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (παγκορασίδες 2001-02)
(18.30-19.30): Κολοσσός- Γ.Σ. Διαγόρας (μίνι κορίτσια 2003-04)
3η ΗΜΕΡΑ: ΔΕΥΤΕΡΑ 7 ΜΑΡΤΙΟΥ 2016
(12.00-13.00): Κολοσσός Β'- Γ.Σ. Διαγόρας Β' (σούπερ μίνι 2005-06)
(13.00-14.00): Κολοσσός Α'- Γ.Σ. Διαγόρας Α' (σούπερ- μίνι 2005-06)
(14.00-15.00): Κολοσσός- Γ.Σ. Διαγόρας (μίνι αγοριών 2003-04)
(15.00-16.00): Ελπίδα Πεταλούδων- Κολοσσός Β' (μίνι αγοριών 2003-04)
(16.00-17.00): Ελπίδα Πεταλούδων- Κολοσσός Α' (σούπερ μίνι 2005-06)
(19.00-20.00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος (μίνι κορίτσια 2003-04)
(20.00-21.00): Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας (παγκορασίδες 2001-02)