Το ''πανόραμα'' της Α2 Κατηγορίας!
Με νίκες προχώρησαν οι τρεις πρωτοπόροι, αν και ο Κύζικος έχασε βαθμό στη Δραπετσώνα, ενώ σημαντική νίκη παραμονής πέτυχε ο Μίλωνας επί του ουραγού Οδυσσέα Αμαρουσίου. Το Ροδίων Άθλησις παραμένει στην προτελευταία θέση της Α2 Κατηγορίας (1ος όμιλος), αφού δεν μπόρεσε να πάρει έστω ένα βαθμό στη Ριζούπολη. Σημαντική νίκη πέτυχε επίσης ο Εθνικός Πειραιά επί των Ελληνικών Ναυπηγείων.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ- ΜΙΛΩΝ 1-3
Τα σετ: 15-25, 26-24, 14-25, 12-25
Οδυσσέας (Κυριαζής): Μάντζιος, Ανάγνου, Κουμανταρέας, Χριστοφίδης, Σταθάκης, Μεσσάλας, Παναγόπουλος Β. (λ) / Δανιάς, Ανθής, Βυθούλκας, Κανελλόπουλος
ΑΟΝΣ Μίλων (Ντόζης): Κεχράς, Αναστασόπουλος, Περγαμάλης Ε., Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Μουσικάς (λ) / Αθανασόπουλος, Παπασταματάτος, Παπασταματάτος Ν. Περγαμάλης Γ.
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΑΥΠΗΓΕΙΑ- ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 0-3
Τα σετ: 18-25, 16-26, 19-25
Ναυπηγεία (Φουρτούνας): Καρακατσάνης, Μουτζούρης, Κοτσίνης, Κατσανεβάκης, Παπαδέας, Κάνουλας, Μακρής (λ) / Κούλας
Εθνικός ΟΦΠΦ (Παπαδόπουλος): Μανιάτης, Δημητρίου, Τραπεζουντίδης, Λαμπρινός, Χατζηδημητρίου, Σιώπης, Αδαμόπουλος (λ) / Μάμαης, Γκανιάς, Μπερδερίδης
Γ.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ- ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ 3-1
Τα σετ: 24-26, 25-17, 25-15, 25-23
ΓΣ Απόλλων (Νικηφορίδης): Κουμουνδούρος, Καραγιώργος, Χριστοδούλου, Λένας, Χατζηκάλφας, Παπαστέλιος, Κοτσαμπάσης (λ) / Χριστοφοράκης, Φραγκιαδάκης Μ., Γεωργίου, Φραγκιαδάκης Ν.
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Χουσίδης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κοτίτσας, Μοσχούς, Τσακογιάννης (λ) / Μαυράκης (λ), Κοκολάκης, Καρύδας, Μπαρδής, Γιώτης
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ- Ο.Π. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1-3
Τα σετ: 23-25, 25-19, 21-25, 19-25
Πανελλήνιος (Λακασάς): Κωνσταντινίδης, Χατζηθάνος, Αγγέλου, Τοκάνης, Μπάση, Δημητούλης, / Μανίκας, Μπουγάς, Κάλας, Μπίκος
ΟΠΕΡ (Πρασανάκης): Μπονατάκης, Κοτσιλιάνος, Διαμαντάκης, Ζουπάνι, Κόκκινος, Παλιουδάκης, Λαδάκης (λ) / Χνάρης, Σινολάκης, Μονιάκης, Σπανόπουλος
Σ.Φ.Π. ΧΑΝΙΩΝ- Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-0
Τα σετ: 26-24, 25-12, 27-25
ΣΦΠ Χανίων (Μπουτσουρής): Ψάρρας, Φίνος, Καπίρης, Δεληπρίμης, Καλογεράκης, Πουλής, Πολυμερόπουλος (λ) / Μιχελάκης
Αργυρούπολη (Αρέτας): Γαλιώτος, Ρομπότσης, Κισκίρας, Νταουντάκης, Κότσης, Πολυχρόνου, Κυριακόπουλος (λ)
Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ- ΚΥΖΙΚΟΣ 2-3
Τα σετ: 23-25, 25-18, 18-25, 26-24, 4-15
Δραπετσώνα (Πλήθης): Μαρμαρινός, Μαλαματίνας, Στρατηγός, Μπουλγάρου, Κογκαλίδης, Παπαθανασίου, Ρούσσος (λ) / Φέλερης, Μπαλτάσης, Τζανετουλάκος, Δεληπρίμης
Κύζικος (Μπακοδήμος): Βαρδής Ε., Πεφάνης, Μπεκιάρης, Μελλές, Τσέργας, Βαρδής Χ., Πλεμμένος (λ) / Θεοδωρόπουλος, Χριστόπουλος, Λιώτας, Σόφρας
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
1.Σ.Φ.Π. Χανίων 24 (24-2)
2.Ο.Π.Ε. Ρεθύμνου 22 (24-8)
3.Κύζικος 21 (23-8)
4.Πανελλήνιος 14 (18-13)
5.Εθνικός Πειραιά 14 (18-15)
6.Γ.Σ. Απόλλων 13 (18-14)
7.Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 9 (12-18)
8.Μίλων 9 (9-17)
9.Ελληνικά Ναυπηγεία 6 (7-19)
10.Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης 5 (8-21)
11.Ροδίων Άθλησις 4 (10-22)
12.Οδυσσέας Αμαρουσίου 3 (9-23)