Όλες οι μεταγραφές στο τοπικό!
Ιδιαίτερα σημαντικά έχουν κινηθεί μέχρι στιγμής οι περισσότερες ομάδες, που θα αγωνιστούν στο ανδρικό πρωτάθλημα της Δωδεκανήσου. Ουσιαστικά η μοναδική ομάδα που δεν έχει κάνει ακόμη γνωστά τα πλάνα της είναι ο Γ.Σ. Διαγόρας, ο οποίος σκοπεύει να ανακοινώσει μαζεμένες 4-5 μεταγραφές, που θα τον αναγάγουν ως ένα από τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου. Κερδισμένοι στο μεταγραφικό παζάρι είναι μέχρι στιγμής ο Ιπποκράτης Κω, η Ελπίδα Πεταλούδων και η Καλλιθέα. Ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος θα παρουσιαστεί με έφηβους και με την προσθήκη 2-3 έμπειρων αθλητών, ο Α.Σ.Κ. Ιβίσκος είναι αποδυναμωμένος, όπως και ο Δ.Α.Ν.Σ. Δωριεύς, ενώ καλύτερος από πέρσι λογικά θα είναι ο Ήλιος Ιαλυσού.
Στον όμιλο νήσων, πρώτο φαβορί είναι πλέον ο Ιπποκράτης Κω, ενώ η Α.Ε. Δικαίου έχασε το Νώντα Γκοράτσα. Ο Καλυμνιακός ενισχύθηκε, ενώ πάνω- κάτω στα ίδια επίπεδα αναμένονται ο Ηρακλής 2000, ο Αίολος Κεφάλου και ο Φοίβος Κω. Συγκεντρώσαμε όλες τις μεταγραφικές κινήσεις όλων των ομάδων που θα συμμετάσχουν στο ανδρικό πρωτάθλημα, ενώ μεγάλο «ερωτηματικό» αποτελεί ο Α.Ο. Σύμης, ο οποίος όμως κανονικά δεν δικαιούται συμμετοχής, αφού παραιτήθηκε από το τελευταίο πρωτάθλημα. Οι μέχρι στιγμής μεταγραφικές κινήσεις των ομάδων είναι οι εξής:
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Μάκης Δούβαλης (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Πάνος Παναγιωταράκος, Χαράλαμπος Καλλιγάς, Μιχάλης Δρόσος, Χρήστος Καταβαίνης, Γιώργος Καλιβούρης, Στέργιος Γκατούλης, Νίκος Πετράντης
ΕΦΥΓΑΝ: Αλέξανδρος Σαρίκας, Αντώνης Σκλήβας (Ο.Φ.Η.), Μάρτιν Λαζαρίδης, Ντάνιελ Λαζαρίδης, Βασίλης Εκινέ (Άγιοι Θεόδωροι Αρχαγγέλου)
ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΩΝ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Κώστας Λιβιεράτος (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος), Νίκος Φράγκος (από Ζέφυρο), Σπύρος Φιλιππόπουλος (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος), Άγγελος Μαρινάκης (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος), Παναγιώτης Μαρινάκης (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος), Φώντας Μπιλλιάς (επ. από Ιβίσκο), Σταμάτης Γρηγοράς (ελεύθερος), Σπύρος Μήτσης (από Ζέφυρο)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Δημήτρης Βόλας, Γιώργος Πολίτης, Γιάννης Μοσχής, Γιώργος Μουστάκας, Γιάννης Γιαννέλης
ΕΦΥΓΑΝ: Γιώργος Αντωνίου, Παντελής Μαστροχρήστος (Α.Σ.Κ. Ιβίσκος), Πάνος Ποδιώτης (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος)
Δ.Α.Ν.Σ. ΔΩΡΙΕΥΣ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Γιώργος Συμιακός (ελεύθερος), Σταύρος Καταβαίνης (δανεικός από Διαγόρα), Άλκης Σιώκος (από Αγίους Θεοδώρους Αρχαγγέλου)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Αντώνης Πατηνιώτης, Νίκος Γερονικόλας, Γιώργος Στεφανίδης, Λευτέρης Λαμπριανός, Σταμάτης Τσιγάρος, Γιώργος Κρητικός, Στέλιος Γερόλυμος, Αντώνης Αττιτής, Γιώργος Αποστολάς, Αυγερινός Αυγερινού, Αλίς Ουγιάνικ, Αλέξανδρος Γκιζέτης
ΕΦΥΓΑΝ: Μηνάς Κωνσταντάρος, Γιάννης Τσέρκης, Γιάννης Μαστοράκης, Μανώλης Κρητικός, Πέτρος Μαυρονικόλας, Βαγγέλης Χατζηγεωργίου
Α.Σ.Κ. ΙΒΙΣΚΟΣ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Νίκος Σπανουδάκης (από Ζέφυρο), Γιάννης Μητσού (επ. από Ζέφυρο), Παντελής Μαστροχρήστος (επ. από Ελπίδα Πεταλούδων), Μάνθος Χαρκιανάκης (από Ζέφυρο), Τολγκά Εμβέρ (από Ζέφυρο), Γιάννης Κοντός (από Ζέφυρο), Φαμπρίζ Μουκέντι (από Ζέφυρο), Παναγιώτης Κούρος (επ. από Ζέφυρο), Πασχάλης Δεληγιάννης (από Ζέφυρο)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Γιώργος Τσιτσούλας, Παναγιώτης Φυλτζανίδης, Μαίος Καμπουράκης, Λευτέρης Ντρέρης,
ΕΦΥΓΑΝ: Μάκης Δούβαλης (Γ.Σ. Διαγόρας), Κώστας Λιβιεράτος (Ελπίδα Πεταλούδων), Σπύρος Φιλιππόπουλος (Ελπίδα Πεταλούδων), Άγγελος Μαρινάκης (Ελπίδα Πεταλούδων), Φώντας Μπιλλιάς (Ελπίδα Πεταλούδων), Κώστας Τσαλίκης (Καλλιθέα), Γιώργος Μαρουλλάκης (Γ.Α.Σ. Ιάλυσος), Κώστας Μητσού (Άγιοι Θεόδωροι Αρχαγγέλου)
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Μιχάλης Παμπάκας (από Ελπίδα Πεταλούδων), Πάνος Ποδιώτης (από Ελπίδα Πεταλούδων), Στέργιος Λώλος (από Ιωνικό Λαμίας), Τάσος Φλεβαράς (από Ελπίδα Πεταλούδων), Γιώργος Μαρουλλάκης (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Γιώργος Δόσπρας, Κωνσταντίνος Παναγιωτόπουλος, Λευτέρης Γερμανός, Γιώργος Καλενδέρης, Μιχάλης Χατζηδημήτρης, Τζέϊμι Γιαννακός, Νίκος Καράβας, Μιχάλης Διακογεωργίου, Νικήτας Κατσουράκης, Ελντουρού Ντογκούς, Παναγιώτης Στεργάκης, Ντανιέλ Καϊζερλή
ΕΦΥΓΑΝ: Κώστας Κουσιάντζας (Τιτάνες Παλαμά), Ανδρέας Πορτελάνος (Άλιμος), Χρήστος Κώστα, Αργύρης Αγγελής, Σπύρος Διαμαντής
ΚΑΛΛΙΘΕΑ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Νίκος Ηλιού (από Ζέφυρο), Μάριος Πλατέλλας (από Αγίους Θεοδώρους Αρχαγγέλου), Μηνάς Κωνσταντάρος (από Δ.Α.Ν.Σ. Δωριεύς), Λευτέρης Σουσαμλής (ελεύθερος), Κώστας Τσαλίκης (από Α.Σ.Κ. Ιβίσκος)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Δημήτρης Πότογλου, Ηλίας Παπανικολάου, Φώτης Κουρεμπής, Κυριάκος Φωτείνης, Άκης Πολυχρονίου, Ρούσσος Κρασουδάκης, Μιχάλης Παπαδημητρίου, Χρήστος Κουτσαργιώτης, Γιώργος Κωστάκης
ΕΦΥΓΑΝ: Γιώργος Φλοκιού (Ήλιος Ιαλυσού), Βασίλης Μπίλλης
ΗΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Γιώργος Φλοκιού (από Καλλιθέα), Παναγιώτης Φωτεινόπουλος (επιστρέφει), Γιάννης Καστρινάκης (ελεύθερος), Σταύρος Σμαραγδιός (ελεύθερος)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Δημήτρης Ατσικνούδας, Τάκης Παπαγιάννης, Γιάννης Εξαδάκτυλος, Λάμπρος Ροδίτης, Μανώλης Ταβερνάρης, Μιχάλης Τσιβίτης, Γιάννης Τσιαπάνης, Γιώργος Δούμτσης, Μιχάλης Παπαοικονόμου, Δημήτρης Κασαπάκης, Κώστας Μαργωμένος, Στάθης
ΕΦΥΓΑΝ:-
ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Δημήτρης Πλευράκης (επ.), Νώντας Γκοράτσας (από Α.Ε. Δικαίου), Γιώργος Σκούφης (από Ζάκυνθο), Γιώργος Γιαννούλης (επέστρεψε), Μιλτιάδης Ντέλλιος (από Αλέξανδρο Συκεών)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Λευτέρης Παρβαντώνης, Παύλος Τσιλιγκίρης, Κώστας Βουρλούμης, Σωτήρης Κατσούβας, Τάσος Μαρίνος, Νίκος Μόσχος, Παναγιώτης Γούναρης, Παναγιώτης Χατζημάρκου
ΕΦΥΓΑΝ: Παναγιώτης Μαλιούρας (Πρωτέας Γρεβενών), Ενέα Τόρα (;)
ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΦΑΛΟΥ
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Κώστας Πολίτης (από Α.Ε. Δικαίου)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Δημήτρης Σάζαλης, Γιάννης Σάζαλης, Αντώνης Σάζαλης, Βασίλης Παπαντωνίου, Μανώλης Παπαντωνίου, Μανώλης Παντελής, Παναγιώτης Μάμαλης, Θεόφιλος Παπουλάκος, Παναγιώτης Τσατσακλάς, Δημήτρης Αλεξανδρής, Κώστας Καλούδης, Νίκος Αυγερινόπουλος
ΕΦΥΓΑΝ:-
ΚΑΛΥΜΝΙΑΚΟΣ:
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Γιώργος Κούρος (από Ε.Α.ΚΑ.), Μιχάλης Μαμουζέλος (από Ε.Α.ΚΑ.), Κώστας Κουλλιάς (από Ε.Α.ΚΑ.), Θανάσης Μαργαρίτης (από Ε.Α.ΚΑ.), Νίκος Μουσσάς (από Ε.Α.ΚΑ.)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Θανάσης Κοκκινίδης, Τάσος Πανταζής, Στέλιος Ελ Κολί, Σπύρος Ζαΐρης, Κώστας Βλαχόπουλος, Ζαχαρίας Καρδούλιας, Σταύρος Καραγεωργίου, Κλεάνθης Αλαχιώτης
ΕΦΥΓΑΝ: Θάνος Γαλάνης
Α.Ε. ΔΙΚΑΙΟΥ
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Αντώνης Τριτσάρης (από Ηρακλή 2000), Στέλιος Σοφός (επέστρεψε), Βασίλης Χατζησταμάτης (από Ηρακλή 2000)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Γιώργος Τρύπας, Γιάννης Αντωνόπουλος, Γιώργος Χατζηγιακουμής, Ζαφείρης Δρόσος, Γιάννης Γεωργαδάκης, Πέτρος Λάμπρου, Παντελής Τριτσάρης, Γιώργος Κοντογιάννης, Περικλής Τσατσούλης, Γιώργος Ζώγας, Παναγιώτης Κολέσης, Μιχάλης Χατζηφιλίππου, Στέργος Τσουνάς, Αντώνης Μαρίνος, Γιώργος Μανώλας
ΕΦΥΓΑΝ: Κώστας Πολίτης (Αίολος Κεφάλου), Νώντας Γκοράτσας (Ιπποκράτης Κω)
ΗΡΑΚΛΗΣ 2000
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Αντώνης Τσιάτσιος (από Ιπποκράτη Κω), Παναγιώτης Νασταχανίδης (από Ιπποκράτη Κω)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Γιώργος Αγρέλης, Ηλίας Παπαηλίας, Κώστας Σαντής, Γιώργος Πάλλας, Παναγιώτης Ιερομνήμων, Μπάμπης Παμπρής, Μανώλης Μαυρομάτης, Γιάννης Μάμος, Μανώλης Σανδαλής, Γιώργος Ευαγγέλου, Παναγιώτης Παπαδάκης, Βησσαρίων Χατζησεβαστός, Γιώργος Μέρης
ΕΦΥΓΑΝ: Θανάσης Τόρη, Αντώνης Χατζησταμάτης, Αντώνης Τριτσάρης (Α.Ε. Δικαίου), Κυριάκος Μάντζιος
ΦΟΙΒΟΣ ΚΩ
ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ: Χρήστος Τσοκάντας (ελεύθερος), Ηλίας Γιαννακόπουλος (ελεύθερος), Θεόδωρος Καραδημητρίου (ελεύθερος), Στάθης Βασιλειάδης (επέστρεψε)
ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ: Σεβαστός Κρητικός, Νίκος Σωτηριάδης, Μανώλης Πεδιαδιτάκης, Βασίλης Σαράντος, Νίκος Μπουγέσης, Απόστολος Χάμος, Κώστας Καινούριος, Κώστας Σχοινάκης, Ηλίας Παντελίδης, Γιώργος Ρουμελιώτης, Τάσος Μάρκου.
ΕΦΥΓΑΝ:-