Ξεχώρισαν τα κορίτσια
Με καλή συγκομιδή επέστρεψε ο Ροδήλιος απο τις Πανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας! Μεγάλες πρωταγωνίστριες ήταν τα κορίτσια... Η Σταματία Κούρου κέρδισε τη φανέλα και στην ατομική χρονομέτρηση και στον αγώνα αντοχής στις Πανκορασίδες, η Εισοδία Λουτσιού κέρδισε την φανέλα στην ατομική χρονομέτρηση στα μινι μεγάλα κορίτσια και την 1η θέση στην δεξιοτεχνία, η Φωτεινή Νικήτα στα μινι μεγάλα κορίτσια κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο 4κρος.Απο τα αγόρια την έκπληξη έκανε ο Σταμάτης Σαββάκης που κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στην ατομική χρονομέτρηση στα μινι μεγάλα αγόρια.Όλοι οι αθλητέςείχαν καλά πλασαρίσματα σε όλα τα αγωνίσματα αναλυτικά ανά κατηγορία:
Μίνι μικρά κορίτσια :
Τριομάτη Ασημίνα 9η στην ατομική χρονομέτρηση 03:12.75 στις 14 αθλήτριες
Μίνι μικρά αγόρια :
Σαββάκης Μιχαήλ 4ος στην ατομ.χρον. 02:29.74 στους 50 - 7ος στο 4κρος στους 32 αθλητές
Κυπραίος Νίκος 5ος στην ατομ.χρον. 02:31.44 11ος στο 4κρος
Κουτούνης Αριστείδης 6ος στην ατομ.χρον.02:31.73 12ος στο 4κρος
Μίνι μεγάλα αγόρια :
Σαββάκης Σταμάτης 3ος στην ατομ.χρον. 02:10.28 στους 77 9ος στο 4κρος στους 32
Δράκος Νίκος 17ος ατομ.χρον.02:17.46 19ος στο 4κρος
Μακρής Εμμανουήλ 31ος ατομ.χρον.02:21.31 31ος στο 4κρος
Κούρος Ιάκωβος 36ος στην ατομ.χρον.02:22.10 στο 4κρος προκρίνονταν οι 32 πρώτοι χρόνοι
Κασιώτης Δημήτρης 38ος ατομ. χρον.02:23.55
Κασιώτης Φίλιππος 52ος ατομ.χρον.02:32.80
Μιαούλης Γιάννης 56ος ατομ.χρον. 02:36.05
Μίνι Μεγάλα κοριτσια:
Λουτσιού Εισοδία 1η ατομ.χρον. 02:18.43 στις 17 5η στο 4κρος
Νικήτα Φωτεινή 6η ατομ.χρον. 02:26.91 3η στο 4κρος
Κελεπέρα Μαρίνα 13η ατομ χρον. 02:47.59 13η στο 4κρος
Κυπραίου Αναστασία 16η ατομ.χρον. 02:57.55 16η στο 4κρος
Πανκορασίδες :
Κούρου Σταματία 1η ατομ.χρον 02:01.61 στις 21 και 1η αγώνας αντοχής 22χλμ
Καρατζοπούλου Κωνσταντίνα 5η ατομ.χρον 02:10.57 και 5η αγώνα αντοχής
Παμπαίδες ατομ.χρονομέτρηση :
Καρατζόπουλος Παντελής 26ος στους 88 με χρόνο 02:05.20
Ζαννάκης Βασίλης 29ος με 02:06.62
Ζαννάκης Εμμανουήλ 47ος με 02:12.38
Κελεπέρας Αιμιλιανός 53ος με 02:14.81
Δαουτάκης Γιώργος 65ος με 02:18.42
Τριομάτης Μιχάλης 86ος με 02:45.98
Παμπαίδες αγώνας αντοχής 38χλμ όπου προκρίθηκαν οι πρώτοι 60 απο το χρονόμετρο :
27ος Ζαννάκης Εμμανουήλ με χρόνο 1,04,22
36ος Ζαννάκης Βασίλης 1,05,39
40ος Καρατζόπουλος Παντελής 1,06,41
55ος Κελεπέρας Αιμιλιανός
Οι Πανκορασίδες και οι Παμπαίδες έτρεξαν πάρα πολύ καλά στον αγώνα αντοχής, κινούνταν μέσα στο γρουπ έκαναν ξεκολλήματα και τερμάτισαν με μαζικό σπριντ.Ολοι οι αθλητές μας έμειναν πολύ ευχαριστημένοι απο τους αγώνες, την διαμονή τους στις κατασκηνώσεις και την μοναδική ευκαιρία να γνωριστούν με αθλητές απο ολόκληρη την Ελλάδα.Συγχαίρουμε και ευχαριστούμε την Ε.Ο.Π για την άψογη διοργάνωση και φιλοξενία αθλητών και συνοδών και την μοναδική εμπειρία αυτής της πραγματικής γιορτής του ποδηλάτου.