Ο διεθνής Πέτρος Παπαπέτρου (Κεντρικής Μακεδονίας) και οι Αθηναίοι Νίκος Σώμος και Νίκος Θεονάς θα «σφυρίξουν» το παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Κολοσσό και τον Ολυμπιακό (Κυριακή 15:30). Στην αναμέτρηση της Τετάρτης 18 Φεβρουαρίου μεταξύ του Πανελευσινιακού και του Κολοσσού διαιτητές θα είναι οι Αλέξανδρος Ψαριανός (Αττικής), Γιώργος Γεωργιάδης (Θεσσαλονίκης) και Κώστας Ξενικάκης (Ανατολικής Μακεδονίας)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(14/02):
Ζηρίνειο (17:00): Α.Ε.Ν. Κηφισιάς- Πανελευσινιακός (Nova Sports 2)
(Γκόντας- Σταματόπουλος- Τζαφλέρης/ Βιδάλης)
Τρίκαλα (17:00): Τρίκαλα- Πανιώνιος (Nova Sports 2)
(Φούφης- Παναγιώτου- Τσούνας/ Τανατζής)
Μ. Μερκούρη (17:00): Ρέθυμνο- Κόροιβος Αμαλιάδας (Nova Sports 2)
(Πηλοΐδης- Μητσόπουλος- Πουρσανίδης Κ./ Μαχαιριανάκης)
Π.Α.Ο.Κ. (17:00): Π.Α.Ο.Κ.- Κ.Α.Ο. Δράμας (Nova Sports 2)
(Καρακατσούνης- Δεσλής- Διαμαντής/ Παπαγεωργίου)
Απόλλωνα (17:00): Απόλλων Πάτρας- Άρης (Nova Sports 3)
(Αναστόπουλος Π.- Γκούμας- Παντελίδης/ Σπυρίδωνος)
ΚΥΡΙΑΚΗ(15/02):
Βενετόκλειο (15:30): Κολοσσός Ρόδου- Ολυμπιακός (Nova Sports 3)
(Παπαπέτρου- Σώμος- Θεονάς/ Κουνελλές)
ΔΕΥΤΕΡΑ(16/02):
Ο.Α.Κ.Α. (19:00): Α.Ε.Κ.- Παναθηναϊκός (Ote Sport 3)
(Κορομηλάς- Μάνος- Ταβουλαρέας/ Σταύρου)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ(18/02):
2ο Ελευσίνας (17:00): Πανελευσινιακός- Κολοσσός Ρόδου (Nova Sports 2)
(Ψαριανός- Γεωργιάδης- Ξενικάκης/ Μαύρος)
Νέα Σμύρνη (17:00): Πανιώνιος- Ρέθυμνο (Nova Sports 3)
(Χριστοδούλου- Μπήτης- Μπίκας/ Ντάβαρης)
Αμαλιάδα (17:00): Κόροιβος Αμαλιάδας- Π.Α.Ο.Κ. (Nova Sports 2)
(Αναστόπουλος Π.- Ταβουλαρέας- Μαγκλογιάννης/ Πολιτόπουλος)
Αλεξάνδρειο (17:00): Άρης- Κ.Α.Ο. Δράμας (Nova Sports 2)
(Γκόντας- Μητσόπουλος- Παγώνης/ Αρβανιτίδης)
Απόλλωνα (17:00): Απόλλων Πάτρας- Α.Ε.Ν. Κηφισιάς (Nova Sports 2)
(Πηλοΐδης- Ανδρικόπουλος- Τσώνος Β./ Παπαδόπουλος Γ.)
Ο.Α.Κ.Α. (19:00): Παναθηναϊκός- Τρίκαλα (Nova Sports 3)
(Πουρσανίδης Γ.- Μάλαμας- Παπαθανασίου/ Μαυρουδής)
ΠΕΜΠΤΗ(19/02):
Σ.Ε.Φ. (17:30): Ολυμπιακός- Α.Ε.Κ. (Ote Sport 3)
(Φούφης- Παναγιώτου- Βαρδάλος. Άκελ)