Ο Ε.Σ.Α.Κ.Ε. ανακοίνωσε το τηλεοπτικό πρόγραμμα από την 19η έως την 23η αγωνιστική της Basket League. Ο Κολοσσός θα υποδεχθεί το Σάββατο 29 Φεβρουαρίου (στις 15:30) τον Άρη, ενώ θα παίξει στο Λαύριο το Σάββατο 7 Μαρτίου για την 20η αγωνιστική. Για την 21η αγωνιστική οι «θαλασσί» θα παίξουν στη Λάρισα το Σάββατο 7 Μαρτίου, ενώ θα υποδεχθούν τον Ιωνικό Νικαίας μία εβδομάδα αργότερα (14 Μαρτίου). Την Κυριακή 22 Μαρτίου θα διεξαχθεί το παιχνίδι Παναθηναϊκός- Κολοσσός (17:00) και για την 23η αγωνιστική, οι Ροδίτες θα παίξουν στο Ιβανώφειο (Σάββατο 28 Μαρτίου).
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 19ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(22/02):
«Μ. Μερκούρη» (15:30): Ρέθυμνο- Γ.Σ. Λαυρίου (ΕΡΤ Sports)
ΣΑΒΒΑΤΟ(29/02):
«Ν. Σαμαράς» (15:00): Ήφαιστος Λήμνου- Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ Β.L. Show)
Καλλιθέα Ρόδου (15:30): Κολοσσός Ρόδου- Άρης (ΕΡΤ B.L. Sghow)
«Σ. Μπεφόν» (15:30): Πανιώνιος- Α.Ε.Κ. (ΕΡΤ B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Παναθηναϊκός- Λάρισα (Cosmotesport 4)
«Α. Παπανδρέου» (17:45): Περιστέρι- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ Sports Live)
ΚΥΡΙΑΚΗ(01/03):
Ιβανώφειο (17:00): Ηρακλής- Ιωνικός Νικαίας (ΕΡΤ Sports Live)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 20ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(07/03):
Αλεξάνδρειο (15:30): Άρης- Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ B.L. Show)
Νεάπολη Λάρισας (15:30): Λάρισα- Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ B.L. Show)
Λαύριο (15:30): Γ.Σ. Λαυρίου- Πανιώνιος (ΕΡΤ B.L. Show)
«Δ. Τόφαλος» (15:30): Προμηθέας Πάτρας- Ρέθυμνο (ΕΡΤ B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Α.Ε.Κ.- Ηρακλής (Cosmote Sport 4)
PAOK Sports Arena (17:30): Π.Α.Ο.Κ.- Περιστέρι (ΕΡΤ Sports Live)
ΚΥΡΙΑΚΗ(08/03):
«Σ. Μπεφόν» (17:00): Ιωνικός Νικαίας- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ Sports Live)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 21ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(14/03):
«Ν. Σαμαράς» (15:00): Ήφαιστος Λήμνου- Λάρισα (ΕΡΤ B.L. Show)
Καλλιθέα Ρόδου (15:30): Κολοσσός Ρόδου- Ιωνικός Νικαίας (ΕΡΤ B.L. Show)
«Μ. Μερκούρη» (15:30): Ρέθυμνο- Π.Α.Ο.Κ. (ΕΡΤ B.L. Show)
«Σ. Μπεφόν» (15:30): Πανιώνιος- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ B.L. Show)
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Α.Ε.Κ.- Γ.Σ. Λαυρίου (Cosmotesport 4)
«Α. Παπανδρέου» (17:45): Περιστέρι- Άρης (ΕΡΤ Sports Live)
ΚΥΡΙΑΚΗ(15/03):
Ιβανώφειο (19:00): Ηρακλής- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ Sports Live)
TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 22ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(21/03):
Νεάπολη Λάρισας (15:45): Λάρισα- Περιστέρι (ΕΡΤ B.L. Show)
«Σ. Μπεφόν» (15:45): Ιωνικός Νικαίας- Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ B.L. Show)
Λαύριο (15:45): Γ.Σ. Λαυρίου- Ηρακλής (ΕΡΤ B.L. Show)
PAOK Sports Arena (15:45): Π.Α.Ο.Κ.- Πανιώνιος (ΕΡΤ B.L. Show)
«Δ. Τόφαλος» (17:45): Προμηθέας Πάτρας- Α.Ε.Κ. (ΕΡΤ Sports Live)
ΚΥΡΙΑΚΗ(22/03):
Ο.Α.Κ.Α. (17:00): Παναθηναϊκός- Κολοσσός Ρόδου (Cosmotesport 4)
Αλεξάνδρειο (17:45): Άρης- Ρέθυμνο (ΕΡΤ3 Live)
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 23ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ(28/03):
«Α. Παπανδρέου» (15:45): Περιστέρι- Ιωνικός Νικαίας (ΕΡΤ B.L. Show)
Ιβανώφειο (15:30): Ηρακλής- Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ B.L. Show)
«Μ. Μερκούρη» (15:30): Ρέθυμνο- Λάρισα (ΕΡΤ B.L. Show)
Λαύριο (15:45): Γ.Σ. Λαυρίου- Προμηθέας Πάτρας (ΕΡΤ B.L. Show)
«Σ. Μπεφόν» (17:45): Πανιώνιος- Άρης (ΕΡΤ Sports Live)
Ο.Α.Κ.Α. (19:00): Α.Ε.Κ.- Π.Α.Ο.Κ. (Cosmotesport 4)
ΔΕΥΤΕΡΑ(30/03):
«Ν. Σαμαράς» (16:00): Ήφαιστος Λήμνου- Παναθηναϊκός (ΕΡΤ Sports Live)