Ο Φοίβος Κρεμαστής διοργανώνει από τη Μεγάλη Δευτέρα, το 3ο τουρνουά Ακαδημιών «Φίλιππος- Αλέξης» στη μνήμη του Φίλιππου Δελαπόρτα και του Αλέξη Τζαφέρη. Τα παιχνίδια του αναπτυξιακού τουρνουά θα διεξαχθούν στο γήπεδο της Κρεμαστής και το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Μεγάλη Δευτέρα
Κ-6
•1:00μ.μ.: Φοίβος- Ευκλής
•1:00μ.μ.: Διγενής- Ακαδημίες Βελή
•1:00μ.μ.: Διγενής 2- Πάνθηρες
•1:00μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης- Διαγόρας
•1:30μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης- Φοίβος
•1:30μ.μ.: Διγενής- Ευκλής
•1:30μ.μ.: Διγενής 2- Ακαδημίες Βελή
•1:30μ.μ.: Πάνθηρες- Διαγόρας
Κ-8
•2:00μ.μ.: Ακαδημίες Βελή- Διγενής
•2:00μ.μ.: Φοίβος- Αστέρας Παστίδας
•2:00μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης- Ευκλής
•2:00μ.μ.: Διαγόρας- ΑΕΡΑ
•2:40μ.μ.: ΑΕΡΑ- Φοίβος 1
•2:40μ.μ.: Αστέρας Παστίδας- Διαγόρας
•2:40μ.μ.: Ευκλής- Ακαδημίες Βελή
•2:40μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης- Διγενής
•3:20μ.μ.: Φοίβος 2- Διγενής 2
•3:20μ.μ.: Ευκλής 2- ΑΕΡΑ 2
•3:20μ.μ.: Ιαπετός- Ιππότες
•4:00μ.μ.: Ιππότες- Φοίβος 2
•4:00μ.μ.: Ιαπετός- Διγενής
•4:00μ.μ.: ΑΕΡΑ 2- Αστέρας Μασάρων
•4:00μ.μ.: Κλεάνθης- Ευκλής
•4:40μ.μ.: Απόλλωνας Καλυθιών- Α.Σ. Ρόδος
•5:20μ.μ.: Α.Σ. Ρόδος- Φοίβος
•5:20μ.μ.: Απόλλωνας Καλυιθιών- Φοίβος 2
Κ-10
•6:00μ.μ.: Ιαπετός- Φοίβος
Κ-12
•6:00μ.μ.: Ιαπετός- Άγιος Ισίδωρος
Μεγάλη Τρίτη
Κ-10
•1:00μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης-ΓΑΣ Ιάλυσος
•1:00μ.μ.: Αστέρας Παστίδας- Α.Σ. Ρόδος
•1:00μ.μ.: Ακαδημίες Βελή- ΑΕΡΑ
•1:00μ.μ.: Διγενής- Πάνθηρες
•2:00μ.μ.: Α.Σ. Χάλκης- Διγενής
•2:00μ.μ.: Αστέρας Παστίδας- Ακαδημίες Βελή
•2:00μ.μ.: ΑΕΡΑ- Πάνθηρες
•2:00μ.μ.: Α.Σ. Ρόδος- ΓΑΣ Ιάλυσος
•3:00μ.μ.: Αρένα- Ηρακλής Μαριτσών
•3:00μ.μ.: Φοίβος- Ευκλής
•3:00μ.μ.: Α.Σ. Ρόδος 2- Ακαδημίες Βελή 2
•3:00μ.μ.: Κλεάνθης- Πάνθηρες 2
•4:00μ.μ.: Ηρακλής Μαριτσών- Φοίβος
•4:00μ.μ.: Αρένα- Ευκλής
•4:00μ.μ.: Α.Σ. Ρόδος 2-Κλεάνθης
•4:00μ.μ.: Ακαδημίες Βελή 2- Πάνθηρες 2
•5:00μ.μ.: Διγενής 2- Απόλλωνας Καλυθιών
•5:00μ.μ.: Αστέρας Μασάρων- Φοίβος
•5:00μ.μ.: Φοίβος- Ιππότες
•5:00μ.μ.: ΑΕΡΑ 2- Ιαπετός
•6:00μ.μ.: Διγενής 2- Αστέρας Μασάρων
•6:00μ.μ.: Απόλλωνας Καλυθιών- Ιαπετός
•6:00μ.μ.: ΑΕΡΑ 2- Ιππότες
Κ-12
•7:00μ.μ.: Ιαπετός – Φοίβος
Μεγάλη Τετάρτη
Γήπεδο 1
•1:00μ.μ.: Αστέρας Παστίδας- Νίκη Ρόδου
•2:00μ.μ.: Ακαδημίες Βελή- Αρένα
•3:00μ.μ.: Φοίβος- Αρένα
•4:00μ.μ.: Ευκλής- Α.Σ. Ρόδος
•5:00μ.μ.: Διγενής- Α.Σ. Χάλκης
Γήπεδο 2
•1:00μ.μ.: Κλεάνθης- Ακαδημίες Βελή 2
•2:00μ.μ.: Αστέρας Παστίδας 2- ΓΑΣ Ιάλυσος
•3:00μ.μ.: Φοίβος 2- Αστέρας Μασάρων
•4:00μ.μ.: Νηρέας- Διγενής 2
•5:00μ.μ.: Φοίβος- Ιππότες