Παίζουν οι μικροί στον Άγιο Σουλά!
Συνεχίζεται αύριο στο στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» το τουρνουά του Ευκλή Σορωνής στη μνήμη του Κλεόβουλου Χατζηγεωργίου. Αναλυτικά τα παιχνίδια αφορούν παιδιά U8 και U10, με τους διοργανωτές να ανακοινώνουν το «πλούσιο» πρόγραμμα των αγώνων. Αναλυτικά:
ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΣΤΟ U8
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ευκλής Σορωνής 1, Κλεάνθης Παραδεισίου, Φοίβος Κρεμαστής
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Ευκλής Σορωνής 2, Νίκη Ρόδου, Κολλέγιο Ρόδου
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Διγενής Κοσκινού 1, Διγενής Κοσκινού 2, Πάνθηρες, Γ.Σ. Διαγόρας, Ακουσίλαος Φανών
ΣΑΒΒΑΤΟ(05/10):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
(10:00): Ευκλής Σορωνής 1- Κλεάνθης Παραδεισίου (γήπεδο Α’)
(10:40): Κλεάνθης Παραδεισίου- Φοίβος Κρεμαστής (γήπεδο Α’)
(11:20): Ευκλής Σορωνής 1- Φοίβος Κρεμαστής (γήπεδο Α’)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
(12:00): Ευκλής Σορωνής 2- Νίκη Ρόδου (γήπεδο Β’)
(12:40): Νίκη Ρόδου- Κολλέγιο Ρόδου (γήπεδο Β’)
(13:20): Ευκλής Σορωνής 2- Κολλέγιο Ρόδου (γήπεδο Β’)
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(14:30): Διγενής Κοσκινού 1- Πάνθηρες (γήπεδο Α’)
(15:15): Διγενής Κοσκινού- Γ.Σ. Διαγόρας (γήπεδο Α’)
(15:15): Ακουσίλαος Φανών- Πάνθηρες (γήπεδο Β’)
(16:00): Πάνθηρες Ρόδου- Διγενής Κοσκινού 2 (γήπεδο Α’)
(16:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Ακουσίλαος Φανών (γήπεδο Β’)
(16:45): Διγενής Κοσκινού 2- Γ.Σ. Διαγόρας (γήπεδο Α’)
*Τα παιχνίδια θα είναι χωρίς ανταγωνισμό με ομάδες 5Χ5 και η διάρκεια του παιχνιδιού είναι δύο ημίχρονο των 15’ με διάλειμμα 5 λεπτών.
U10
A’ ΟΜΙΛΟΣ: Ρόδος 1, Ευκλής Σορωνής, Κλεάνθης Παραδεισίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Φοίβος Κρεμαστής, Γ.Σ. Διαγόρας, Νίκη Ρόδου
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Κολλέγιο Ρόδου, Α.Σ. Αρένα, Ρόδος 2
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Σ. Χάλκης, Ακαδημία Βελής 1, Ακουσίλαος Φανών
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ: Πάνθηρες Ρόδου, Ακαδημία Βελής 2, Διγενής Κοσκινού 2
ΚΥΡΙΑΚΗ(06/10):
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
(10:30): Κλεάνθης Παραδεισίου- Ευκλής Σορωνής (γήπεδο Α’)
(10:30): Φοίβος Κρεμαστής- Γ.Σ. Διαγόρας (γήπεδο Β’)
(11:15): Ρόδος 1- Κλεάνθης Παραδεισίου (γήπεδο Α’)
(11:15): Γ.Σ. Διαγόρας- Νίκη Ρόδου (γήπεδο Β’)
(12:00): Ευκλής Σορωνής- Ρόδος 1 (γήπεδο Α’)
(12:00): Φοίβος Κρεμαστής- Νίκη Ρόδου (γήπεδο Β’)
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
(12:45): Α.Σ. Αρένα- Ρόδος 2 (γήπεδο Α’)
(13:30): Κολλέγιο Ρόδου- Ρόδος 2 (γήπεδο Α’)
(14:15): Α.Σ. Αρένα- Κολλέγιο Ρόδου (γήπεδο Α’)
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
(16:00): Α.Σ. Χάλκης- Ακαδημίες Βελή 1 (γήπεδο Α’)
(16:00): Πάνθηρες Ρόδου- Ακαδημίες Βελή 2 (γήπεδο Β’)
(16:45): Ακουσίλαος Φανών- Ακαδημίες Βελή 1 (γήπεδο Α’)
(16:45): Ακαδημίες Βελή 2- Διγενής Κοσκινού (γήπεδο Β’)
(17:30): Α.Σ. Χάλκης- Ακουσίλαος Φανών (γήπεδο Α’)
(17:30): Διγενής Κοσκινού- Πάνθηρες Ρόδου (γήπεδο Β’)
*Τα παιχνίδια θα είναι χωρίς ανταγωνισμό (7Χ7). Η διάρκεια του κάθε παιχνιδιού είναι δύο ημίχρονο των 15’ με 5’ διάλειμμα