Φουλ του...κυπέλλου!
Με 14 αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα το κύπελλο Ελλάδας… Τα παιχνίδια αφορούν την 2η αγωνιστική της α’ φάσης και στη μάχη μπαίνουν οι ομάδες της Α2 Κατηγορίας, με εξαίρεση τον Ιπποκράτη Κω, που παραιτήθηκε και ο Γ.Σ. Φαρσάλων πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης χωρίς αγώνα. Χθες, ο Ολυμπιακός επικράτησε στο Λαγκαδά του τοπικού Ερμή με 64-58 και περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλο του.
Α’ ΦΑΣΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΣΗΜΕΡΑ:
17.Χαλκιοπούλειο (17:00): Έσπερος Λαμίας- Κόροιβος Αμαλιάδας
(Ζαχαρής- Δολγύρας- Παζώλης/ Μόρφη)
18.Π. Βογιατζής (17:00): Πανελευσινιακός- Διαγόρας Δρυοπιδέων
(Κωνσταντινόπουλος- Τσάτσης- Κοτσώνης/ Γολεγού)
19.Νέα Πεντέλη (17:00): Α.Ε. Πεντέλης- Ανατόλια
(Μαλαμάς- Χριστινάκης- Τσιμπούρης/ Σταύρου)
20.Εσπέρου (19:00): Έσπερος Πάτρας- Α.Ε. Ψυχικού
(Τσολάκος- Πλιάκας/ Αντωνιάδης/ Άκελ)
21Δαΐς (17:00): Α.Σ.Ε. Δούκα- Χαρίλαος Τρικούπης
(Κωνσταντινίδου- Καρπάνος- Κανελλόπουλος/ Κώτσης)
22.Λευκάδα (17:00): Δόξα Λευκάδας- Παγκράτι
(Παναγιώτου- Καμήτσος- Μακρόπουλος/ Κανελλόπουλος)
23.Ε.Α.Κ. Παπάγου (17:00): Α.Σ. Παπάγου- Απόλλων Πάτρας
(Παντελίδης- Ντάνος- Χουγιάζος/ Λημνιάτης)
25.Π. Σαλπέας (18:00): Εθνικός Πειραιά- Α.Ο. Αμύντας
(Κάρδαρης- Χριστοδουλάκης- Τηγάνης/ Παππάς)
26.Πεύκα (19:00): Μαχητές/ Πειραματικό- Α.Σ. Καρδίτσας
(Ευφραιμίδης- Μπακάλης- Ντούρας/ Γκούμας)
27.(17:00): Πρωτέας Βούλας/ Ο.Φ.Η.- Δάφνη Δαφνίου
28.Αλ. Δημόγλου (17:00): Ε.Κ. Καβάλας- Α.Ο. Αγρινίου
(Λόρτος- Θεοδώρου- Σιταρίδης/ Μπρίγκος)
29.Δ.Α.Κ. Ευκαρπίας (16:00): Στρατώνι Χαλκιδικής- Γ.Σ. Ελευθερούπολης
(Σιμητόπουλος- Τσιρτσιμάλης- Κοϊμτζόγλου/ Σακελλαρίου)
30.Εύοσμος (17:00): Αίας Ευόσμου- Α.Ο. Τρίτων
(Πιτσίλκας- Ελευθεριάδης- Ξέρας/ Ανδρίτσος)
32.1ο Μάνδρας (17:00): Μανδραϊκός- Οίαξ Ναυπλίου
(Δαρλαμήτσος- Καρακάσης- Σοφιανόπουλος/ Ντίνος)
Α’ ΦΑΣΗ(3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ) (25/09):
33.Ολυμπιακός- Νικητής 19
34.Νικητής 17- Νικητής 22
35.Νικητής 23- Νικητής 30
36.Νικητής 26- Νικητής 25
37.Νικητής 27- Νικητής 28
38.Νικητής 21- Γ.Σ. Φαρσάλων
39.Νικητής 20- Νικητής 32
40.Νικητής 29- Νικητής 18