Το ''πανόραμα'' στο κύπελλο Ελλάδας!
Αύριο θα διεξαχθούν τα περισσότερα παιχνίδια της α' φάσης του κυπέλλου Ελλάδας... Ήδη υπάρχουν πέντε αποχωρήσεις από την α' φάση (Α.Σ. ΣΦΗΚΑ Αμαλιάδας, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Δάφνη Δαφνίου, Ηλυσιακός και Γέφυρα), ενώ έχουν προκριθεί ήδη ο Αργοναύτης Ραφήνας και η ΔΕΚΑ. Αναλυτικά, το αυριανό πρόγραμμα των αγώνων, στο πλαίσιο της α' φάσης του θεσμού, το οποίο περιλαμβάνει πολλά παιχνίδια σε όλη την Ελλάδα.
Α’ ΦΑΣΗ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΤΕΤΑΡΤΗ(21/09):
1.Α.Ο.Κ. Χαλανδρίου- Αργοναύτης Ραφήνας 58-92
2.Νήαρ Ηστ- Α.Ο. Δάφνης
3.Γ.Σ. Εργοτέλης- Νίκη Αμαρουσίου
4.Γαλήνη Πάτρας- Γ.Σ. Κρόνος
5.Ποσειδών Νέου Ψυχικού- Γλαύκος/ Έσπερος
6.Αγία Παρασκευή- Γ.Σ. Ηλιούπολης
7.Α.Σ. ΣΦΗΚΑ Αμαλιάδας- Α.Ο. Ερμιονίδας 0-20(α.α.)
8.Γ.Σ. Κορωπίου- Καλαμάτα
9.Κ.Α.Ο. Μελισσίων- Δίων Κυπαρισσίας
Ανευ αγώνα προκρίνεται η Ελευθερία Μοσχάτου
10.Διγενής Λακκώματος- Π.Α.Ο.Κ. Μεσοποταμίας
11.Α.Π.Σ. Κούπα Κιλκίς- Κ.Α.Ο. Δράμας
12.Γ.Α.Σ. Βασιλικών- Α.Σ. Καστοριάς
13.Γ.Σ. Αλμυρού- Ανατόλια
14.Γ.Σ. Σοφάδων- Ρούπελ Σιδηροκάστρου
15.Τιτάνες Παλαμά- Ελπίδα Αμπελοκήπων 20-0(α.α.)
16.Σ.Κ. Ιωάννινα- Όλυμπος
17.Μ.Ε.Ν.Τ.- Α.Ο. Τρίκαλα
18.Εθνικός Κοζάνης- Α.Σ. Νίκαια 2012
19.Πρωτέας Βούλας- Α.Ο. Μυκόνου
20.Δάφνη Δαφνίου- Εθνικός Πειραιά 0-20(α.α.)
21.Πανιώνιος- Ο.Φ.Η.
22.Ηλυσιακός- Μίλων 0-20(α.α.)
23.Α.Σ.Ε. Δούκα- Αχαγιά ‘82
24.Φανάρια Νάξου- Ένωση Ιλίου
25.Πανελευσινιακός- Παλαιό Φάληρο
26.Α.Ο. Πεύκης- Α.Ο Παγκρατίου
27.Ε.Φ.Α.Ο. Ζωγράφου- Έσπερος Πάτρας
Άνευ αγώνα προκρίνεται η Α.Ε.Ν. Κηφισιάς
28.Π.Σ. Ευκαρπίας- Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων
29.Έσπερος Λαμίας- Μ.Γ.Σ. Γέφυρας 20-0(α.α.)
30.Νίκη Βόλου- Βίκος Ιωαννίνων
31.Ε.Κ. Σταυρούπολης- Αναγέννηση Καρδίτσας
32.Πανσερραϊκός- Δόξα Λευκάδας
33.Λεύκιππος Ξάνθης- ΔΕΚΑ 60-83
34.Ερμής Λαγκαδά- Τρίκαλα Basket
35.Πρωτέας Γρεβενών- Φίλιππος Βέροιας
Άνευ αγώνα προκρίνεται η Χ.Α.Ν.Θ.
Α’ ΦΑΣΗ (2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΚΥΡΙΑΚΗ(25/09):
36.Νικητής 6- Νικητής 8
37.Νικητής 4- Αργοναύτης Ραφήνας
38.Νικητής 2- Νικητής 3
39.Νικητής 5- Νικητής 7
40.Νικητής 9- Ελευθερία Μοσχάτου
41.Νικητής 12- Νικητής 18
42.Νικητής 10- Νικητής 16
43.Τιτάνες Παλαμά- Νικητής 11
44.Νικητής 13- Νικητής 14
Άνευ αγώνα προκρίνεται ο νικητής 17
45.Εθνικός Πειραιά- Νικητής 19
46.Νικητής 21- Νικητής 23
47.Νικητής 26- Μίλων
48.Νικητής 25- Νικητής 27
49.Νικητής 24- Α.Ε.Ν. Κηφισιάς
50.Νικητής 31-Χ.Α.Ν.Θ.
51.Νικητής 32- Νικητής 28
52.ΔΕΚΑ- Νικητής 34
53.Νικητής 30- Έσπερος Λαμίας
Άνευ αγώνα προκρίνεται ο νικητής 35
Α’ ΦΑΣΗ (3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΚΥΡΙΑΚΗ(02/10):
54.Νικητής 39- Νικητής 37
55.Νικητής 40- Νικητής 38
56.Νικητής 42- Νικητής 41
57.Νικητής 44- Νικητής 43
58.Νικητής 36- Νικητής 17
Β’ ΦΑΣΗ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
ΤΕΤΑΡΤΗ(12/10):
59.Νικητής 53- Πανερυθραϊκός
60.Ερμής Αγιάς- Χαρίλαος Τρικούπης
61.Νικητής 55- Φ.Ε.Α. Ν.Φ.
62.Ερμής Σχηματαρίου- Α.Ε. Ψυχικού
63.Νικητής 54- Αίας Ευόσμου
64.Νικητής 56- Ε.Κ. Καβάλας
65.Νικητής 46- Κόροιβος Αμαλιάδας
66.Νικητής 58- Νικητής 48
67.-
68.-
69.-
70.-
71.-
72.-
73.-
Ανευ αγώνα προκρίνεται ο Νικητής 49