Φουλ δράση στο beach volley
Τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας του τελικού τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού τουρνουά μπιτς βόλεϊ που πραγματοποιεί η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα το σαββατοκύριακο 19 και 20 Αυγούστου είναι tτα παρακάτω για γυναίκες και άνδρες
Γυναίκες (Α΄ Γύρος)
ΤΕΡΖΙΟΥ Φ./ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν.- ΙΓΓΛΕΣΗ Μ./ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ Ε. 2-0 (21-8,21-6)
ΛΟΡΕΝΤΖΟΥ/ΧΟΥΣΕΪΝ Ν.-ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ /ΓΚΙΚΑ Α. 1-2 (15-21,23-21,12-15)
ΤΕΡΖΙΟΥ Α./ΣΟΥΣΑΡΙ-ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΥ /ΒΟΜΒΥΛΑ Μ. 0-2 (8-21,7-21)
ΓΕΡΑΚΗ Ε./ΜΑΝΩΛΑΚΗ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ /ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ 0-2 (11-21,12-21)
Β΄ Γύρος
ΤΕΡΖΙΟΥ Φ./ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν.-ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ /ΓΚΙΚΑ Α. 2-0 (21-15,21-13)
ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΥ /ΒΟΜΒΥΛΑ Μ.-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ /ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ 2-0 (21-15,21-15)
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)
ΙΓΓΛΕΣΗ Μ./ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ Ε.-ΛΟΡΕΝΤΖΟΥ/ΧΟΥΣΕΪΝ Ν. 0-2 (10-21,14-21)
ΤΕΡΖΙΟΥ Α./ΣΟΥΣΑΡΙ-ΓΕΡΑΚΗ Ε./ΜΑΝΩΛΑΚΗ 1-2 (20-22,21-16,11-15)
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)
(Κυριακή στις 4:30μμ) ΛΟΡΕΝΤΖΟΥ/ΧΟΥΣΕΪΝ Ν.-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ /ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ
(Κυριακή στις 4:30μμ) ΓΕΡΑΚΗ Ε./ΜΑΝΩΛΑΚΗ-ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ /ΓΚΙΚΑ Α.
Οι νικήτριες των παραπάνω αγώνων θα αντιμετωπίσουν στους ημιτελικούς αντίστοιχα τις αήττητες ΤΕΡΖΙΟΥ Φ./ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ Ν. και ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΥ /ΒΟΜΒΥΛΑ Μ.
Άνδρες (Α' Γύρος)
ΓΕΡΑΚΗΣ/ΟΡΜΕΝΑΪ-ΤΑΡΚΑΣΗΣ/ΤΖΑΝΗΣ-2-0 (21-6,21-10)
ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΣ/GENOF-ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ/ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ 2-0-(21-19,21-17)
ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ-ΜΠΑΛΗΣ /ΘΕΟΥΛΑΚΗΣ 1-2 (18-21,21-14,12-15)
ΜΑΚΡΗΣ/ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ 2-0 (21-11,21-11)
Β΄ Γύρος
ΓΕΡΑΚΗΣ/ΟΡΜΕΝΑΪ-ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΣ/GENOF 2-0 (21-19,21-13)
ΜΠΑΛΗΣ /ΘΕΟΥΛΑΚΗΣ-ΜΑΚΡΗΣ/ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 0-2 (11-21,14-21)
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 7οι)
ΤΑΡΚΑΣΗΣ/ΤΖΑΝΗΣ-ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ/ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ 0-2 (11-21,17-21)
ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ-ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ 0-2 (16-21,18-21)
Ταμπλό Ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται 5οι)
(Κυριακή στις 5:15μμ) ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ/ΣΙΜΕΛΙΤΙΔΗΣ-ΜΠΑΛΗΣ /ΘΕΟΥΛΑΚΗΣ
(Κυριακή στις 5:15μμ) ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ-ΧΕΙΜΩΝΕΤΤΟΣ/GENOF
Οι νικητές των παραπάνω αγώνων θα αντιμετωπίσουν στους ημιτελικούς αντίστοιχα τους αήττητους ΓΕΡΑΚΗ/ΟΡΜΕΝΑΪ και ΜΑΚΡΗ/ΑΡΒΑΝΙΤΗ
Το σημερινό αγωνιστικό πρόγραμμα θα αρχίσει στις 16:30 με τους προημιτελικούς γυναικών και θα ακολουθήσουν οι προημιτελικοί ανδρών. Στις 18:00 θα πραγματοποιηθούν οι ημιτελικοί γυναικών και ανδρών και το πρόγραμμα θα συνεχισθεί με τους μικρούς τελικούς (3η θέση) στις δύο κατηγορίες. Το τελικό τουρνουά θα ολοκληρωθεί με τους μεγάλους τελικούς που θα αναδείξουν και τους φετινούς πρωταθλητές Δωδεκανήσου.
Στο κλειστό της Καλλιθέας υπάρχει η δυνατότητα για μετατροπές ώστε να γίνει μεγαλύτερο?